×
YARIŞMA STATÜSÜ

ULUSLARARASI KAYSERİ YARI MARATONU VE 10K KOŞUSU STATÜSÜ

 

YARIŞMA TARİHİ VE YERİ

22 Eylül 2024 - KAYSERİ

YARIŞMA KAYIT SON TARİH VE SAATİ

16/ Eylül / 2024 SAAT: 20.00’a kadar www.kayseriyarimaratonu.com web sayfası veya link üzerinden yapılacaktır.

YARIŞMA TEKNİK TOPLANTI TARİH VE YERİ

21 Eylül 2024 Saat: 17:00 TEKNİK TOPLANTI ORGANİZASYON TARAFINDAN BELİRLENEN YERDE YAPILACAK

 

4.Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu ve 10.193 M Koşusu WA Yarışma ve Teknik Kuralları ile TAF Yarışma talimatı hükümleri ve statüde belirtilen hükümler doğrultusunda 22 Eylül 2024 tarihinde Kayseri’de düzenlenecektir.

GENEL KONULAR:

1.       Yarışmalar kadın ve erkek sporcuların katılımı ile Yarı Maraton ve 10.193m mesafelerinde yapılacaktır.

2.       Yarışmaya kulüp veya ferdi lisansa sahip sporcular ile lisansı olmasa da sağlık raporu ve organizasyon tarafından hazırlanan taahhütnameyi imzalayanlar katılabilecektir. Lisanslı sporcular istenildiğinde lisanslarını ibraz etmek zorundadırlar.

3.       Yarışmalar yabancı uyruklu sporcularında katılımına açık olup, kayıt esnasında pasaportlarını ibraz etmeleri gerekmektedir.

4.       Yarı Maraton ve 10.193m yarışmasına gün/ay/yıl olarak 18 yaşını doldurmuş sporcular katılabilir.

5.       Kayseri Yarı Maratonu ve 10.193m Koşusu parkuru üzerinde gerekli emniyet ve sağlık tedbirleri ve parkur ile ilgili gerekli hazırlıklar organizasyonu düzenleyen kurum ve kuruluşlar tarafından yapılacaktır.

6.       Sporcuların göğüs numaraları organizasyon tarafından hazırlanacak olup yarışmadan iki gün önce ( 20-21 Eylül ) belirlenecek yer ve saatte chipleri sporcular kendileri teslim alacaktır.

7.       Yarı Maraton ve 10.193 M yarışma sonuçlarına göre genel ferdi tasnif ve yaş gruplarına göre tasnif yapılacaktır.

8.       Yarışmalarda dereceye giren sporcuların ödülleri Kayseri cumhuriyet meydanında yapılacaktır.

9.       Yaş grupları tasnifinde uygulanacak yaş grupları aşağıdaki gibi olacaktır.

 

KADINLAR: 30-34, 35 – 39, 40 – 44, 45 – 49, 50 – 54, 55 – 59, 60 – 64, 65 – 69, 70 -74, 75+ ve üzeri

ERKEKLER: 30-34, 35 – 39, 40 – 44, 45 – 49, 50 – 54, 55 – 59, 60 – 64, 65 – 69 70 -74, 75+ ve üzeri

TEKNİK KONULAR:

1.         Uluslararası Kayseri Yarı Maraton ve 10.193 M yarışma parkuru, AIMS sertifikalı ölçümcü tarafından ölçümü yapılmış WA AIMS tarafından onaylı parkurda düzenlenecektir.

2.         Yarışma parkuru üzerinde su ve özel yiyecek, içecek istasyonları ile ilgili hazırlıklar ve tedbirler organizasyon tarafından alınacak ve teknik toplantıda katılımcılara bilgi verilecektir.Yarışma süresince yarışma parkuruna görevli araçların dışında araç alınmayacaktır.

3.         Yarı maraton yarışmasında bitirme zamanı 3.25 saat olarak belirlenmiştir. Üç saat yirmi beş dakika süresince yarışmayı tamamlayamayan sporcular görevliler tarafından araçlara binmesi talep edilecektir. Bu süreden (3,25 saatten) sonra yarışı bitiren veya parkurda koşmaya devam eden sporcuların dereceleri dikkate alınmayacak, bu sporcular sıralamada yer almayacaktır. Bu süreden sonra yetkililerin uyarılarını dikkate almayan sporcuların tüm sorumluluğu kendilerine aittir. Herhangi bir kaza ve olumsuz durumdan organizasyon komitesi sorumlu olmayacaktır.

4.         Yarışma süresince parkur içerisine görevli araçların dışında hiçbir aracın girmesine izin verilmeyecektir.

5.         Sporcular yarışma öncesinde kıyafetlerini kendileri için belirlenen noktalarda göğüs numaralarını çantaların üzerinde yazılı olacak şeklide torbalara bırakarak görevlilere teslim edecekler ve yarışma sonunda daha önceden ilan edilmiş noktalardan teslim alacaklardır.

6.         Yol yarışlarında Sporcu, kat edilecek mesafeyi azaltmaması şartıyla, görevlinin izni ve denetimi altında parkuru terk edebilir.

7.         Eğer başhakem, bir hakemin veya yardımcı hakemin raporu üzerine ya da başka bir şekilde bir sporcunun parkuru terk ederek kat edilecek mesafeyi kısalttığından emin olursa, o sporcuyu diskalifiye edecektir.

 

MALİ KONULAR VE ÖDÜL : 

1.       Yarışmaya davet edilen sporcuların yol – yevmiyeleri organizasyon tarafından karşılanacaktır.

2.       Yarışma sonucunda kadınlar ve erkeklerde genel tasnifte ilk 3 sırada yer alan erkek ve ilk 3 sırada yer alan kadın sporculara kupa verilecektir.

3.       Yaş Grupları tasnif sonucuna göre ilk beş sırada yer alan kadın ve erkek sporculara Plaket verilecektir.

4.       Yarı Maraton yarışması genel tasnif sonucuna göre ilk 6.sırada yer alan erkek sporcular ile ilk 6. sırada yer alan kadın sporculara aşağıdaki miktarlardaki nakit ödüller organizasyon tarafından verilecektir.

5.       Yaş grupları tasnifine göre de ilk beş sırada yer alan sporculara organizasyon tarafından belirlenen miktardaki nakit ödüller verilecektir.

6.       Sporcular genel tasnif ve yaş grupları tasnifinde nakit ödül alacak sıralamada olsalar dahi her iki ödülden faydalanamaz. Hangi ödül fazla ise sadece onu alabilirler.

7.       Bir sporcu tek kategoride başvuruda bulunabilir. Başvurduğu kategoride dereceye girmesi durumunda ödülünü alabilir.

8.       Yarışma sonuçlarına göre nakit, kupa ve madalya almaya hak kazanan sporcular ödül töreninde kendileri bulunmak zorundadır. Nakil ödüllerin teslim edilmesi esnasında kimliklerini ibraz edeceklerdir

 

 

Yarışma yönetimi ile ilgili tüm konulardan yarışma başhakemi, diğer konulardan organizasyonu düzenleyen kurum ve kuruluşlar sorumludur. Ayrıntılı bilgi aşağıda isimleri yazılı yetkililerden alınabilir. 

 

 

Atletizm İl Temsilcisi

Adı Soyadı – Tel:

Kemal KOYUNCU: 0543 672 48 05

 

Yarışma Genel Sorumlusu

Adı Soyadı - Tel:

Metin OĞUZ: 0549 692 00 38

 

 

 

 

/ kayseriyarimaratonu
/ sporaskayseri